Základní škola a Mateřská škola Olbramovice Olbramovice
ZŠ a MŠ Olbramoviceokres Benešov

Informace strávníkům

Pokyny pro strávníky

Každý strávník musí nejdříve vyplnit přihlášku ke stravování, kterou obdrží v kanceláři školní jídelny. Na ní, kromě základních osobních údajů, vyplní závazně dny v týdnu, ve kterých se bude stravovat (u dětí MŠ se dny nevyplňují).

Odhlašování stravného

Všechny děti jsou automaticky přihlášeny k odebírání stravy, pokud dítě nebude přítomno, je povinností rodiče dítě odhlásit ve školní jídelně. Onemocní-li dítě, má nárok pouze v první den nemoci na odběr oběda do jednorázového obalu.

Odhlašování stravného dětí provádí rodiče den předem, nebo nejdéle do 7.00 hod. daného dne v kanceláři ŠJ osobně, telefonicky 601 558 035  nebo emailem ivana.kosarova@zsolbramovice.cz.

Cena stravného po dobu omluvené nepřítomnosti dítěte ve škole se odečítá v následujícím měsíci. Při neodhlášení se stravné odečítá.

Placení stravného

Bezhotovostní způsob - formou inkasa zálohově vždy k 20. dni v měsíci (tzn. že záloha na září bude inkasována již 20. srpna, v červnu nebude inkaso prováděno).

Při zahájení platby tímto způsobem, je nutné zřídit si na vlastním bankovním účtu souhlas s inkasem na účet č. 51-4475340277/0100, k souhlasu nezadávat ani variabilní ani specifický symbol, budete-li zadávat frekvenci plateb, pak měsíční.

Potvrzení z banky (kopie nebo opis souhlasu z internetového bankovnictví) předejte vedoucí školní jídelny.

Na potvrzení uveďte také e-mailový nebo telefonický kontakt na Vás, abychom Vás v případě potřeby mohli informovat o neprovedené platbě.

Hotovostní způsob

• požadá-li o to písemně plátce, který nemůže platit formou inkasa
  • termíny pro platbu budou vždy upřesněny na začátku pololetí
  • platbu lze realizovat pouze v určené termíny v kanceláři ŠJ (Olbramovice 135)

Nebude-li stravné v daném termínu zaplaceno, ani po domluvě s rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte, nebude jídlo vydáno.

Informace k problematice alergenů

Alergeny ve školní jídelně - legislativa

Alergeny-ve-skolni-jidelne-legislativa.pdf

Seznam alergenů